عوارض نوشیدن چای کهنه دم

1102
Loading...
graphicstock.com
graphicstock.com
Loading...

چای کهنه دم میتواند سبب ایجاد بیماری های گوارشی شود.

چای یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی هاست که بشیاری از افراد برای رفع خستگی آن را مینوشند. چای دم کردن و نوشیدن آن اصولی دارد که عدم رعایت آن نه تنها هیچ کمکی به رفع خستگی نمیکند بلکه باعث بروز مشکلات مختلفی میشود. بسیاری از افراد حداقل سه الی چهار بار در روز چای می نوشند بنابراین روش دم کردن چای از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تحقیقات نشان داده است که خوردن چای کهنه دم باعث تولید مواد سمی در بدن شده و خطرات جذی به همراه خواهد داشت. چایی که بیشتر از ۱۰ دقیقه دم بکشد، کهنه به شمار می‌رود و نوشیدن این چای کهنه موجب افزایش خستگی در فرد خواهد شد.

یکی دیگر از تبعات چای کهنه دم تحریک معده و ترشح بیش از اندازه اسید معده می باشد که باعث اسیدی شدن محیط درونی معده شده و فرد را مستعد ابتلا به بیماری زخم معده خواهد کرد. بنابراین از دم کردن چای بیش از ۱۰ دقیقه خودداری کنید.

امروزه خوردن چای کیسه ای به دلیل سهولت تهیه آن بسیار رایج شده است. این نوع نوشیدنی ها به دلیل ترکیبات افزودنی از قبیل رنگ و اسانس به هیچ وجه توصیه نمیشود. مصرف دراز مدت این نوع چای ها ممکن است منجر به مشکلات گوارشی و ریفلاکس معده شود.

این موارد در مورد دمنوش های گیاهی آماده نیز صدق می کند و دمنوش باید با استفاده از ترکیبات گیاهی و توسط خود فرد تهیه شود. پزشکان توصیه میکنند که به جای نوشیدن چای و یا دمنوش های کیسه ای از روش سنتی دم کردن که توسط خود فرد و با اضافه کردن موارد مورد نیاز انجام میشود استفاده گردد.

 

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here