خوراکیهای مفید برای مقابله با سرطان سینه

916
Loading...
 graphicstock.com
graphicstock.com
Loading...

مقابله با سرطان سینه یکی از اولویت های اصلی زنان و دختران در تمام می باشد که متاسفانه تعداد مبتلایان به آن روز به روز در حال افزایش است.

متاسفانه سرطان سینه و بیماریهای مرتبط با آن به یکی از دغدغه های اصلی زنان و دختران تبدیل شده است. یکی از روش های سالم نگه داشتن سینه و مقابله با فیبروکیستیک ( شایع ترین بیماری پستان ها در زنان می باشد) داشتن رژیم غذایی مناسب و خوردن خوراکیهای مفید می باشد.

فیبروکیستیک به دلیل پیدایش توده های منفرد و یا تعدادی از توده های خوش خیم در پستان ها به وجود می آید که اغلب دردناک بوده و اغلب با شروع دوره خونریزی قاعدگی درد آن تشدید می یابد. در این مقاله به ۵ خوراکی مفید در مقابله با سرطان سینه و بیماری های شایع آن اشاره میشود:

سویا

تحقیقات انجام شده نشان میدهد، زنانی که به صورت مرتبط سویا مصرف میکنند کمتر به بیماری فیبروکیستیک دچار می شوند. سویا حاوی ماده ای به نام جنستئین است که خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش میدهد. این خوراکی مفید همچنین عوارض دوران یائسگی که شامل پوکی استخوان و بیماری قلبی می باشد را تا حد زیادی کاهش میدهد.

جوانه گندم

یکی از خوراکی های مفید برای کاهش عوارض قبل از قاعدگی و کاهش حساسیت سینه ها جوانه گندم می باشد. تحقیقات نشان میدهد که این خوراکی باعث کاهش احساس خستگی، بی حالی، سردرد، مشکلات خواب و همجنین تنظیم ضربان قلب میشود. برای خوردن این خوراکی مفید میتوانید آن را به سالاد اضافه کرده و به همراه آن میل نمایید.

بلو بری

مصرف بلوبری احتمال رشد تومور در سینه ها را کاهش میدهد. مصرف روزانه این خوراکی به میزان حدود ۱۵۰ گرم در روز باعث کاهش احتمال ابتلا به سرطان سینه میشود. مصرف پودر بلوبری نیز این فواید را دارد. شما میتوانید پودر آن را در اسموتی، سالاد و یا ماست ریخته و از فواید بی نظیر آن در کاهش ابتلا به سرطان بهرمند شوید.

اسکواش

“بتا کاروتن” یکی از مواد بسیار مفید در مقابله با فیبروکیستیک می باشد. این ماده رنگدانه ای می باشد که در برخی سبزیجات و میوه های نارنجی و قرمز وجود دارد. میوه “اسکواش” یکی از میوه های غنی از بتاکاروتن است که میتواند در سلامت سینه ها بسیار موثر باشد. در صورت عدم دسترسی به اسکواش می توانید از کدو تنبل و سیب زمینی تازه که خواص مشابه دارند استفاده نمایید.

چای مریم گلی

چای مریم گلی دارای مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است و خواص ضد عفونی کننده دارد. خواص آنتی‌اکسیدانی این گیاه نیز باعث کاهش عوامل التهاب زا خواهد شد و احتمال ابتلا به سرطان را کاهش میدهد. مریم گلی با افزایش موضعی تولید گلبول‌های سفید باعث تقویت سیستم ایمنی بدن نیز می‌شود.

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here