مقابله با آلرژی فصلی همزمان با رسیدن فصل پاییز

211
Loading...
graphicstock.com
graphicstock.com
Loading...

مقابله با آلرژی فصلی همزمان با رسیدن فصل پاییز

فصل پاییز فصل مهمی برای شروع کار و تحصیل در بیرون رفتن از منزل و در واقع فصل آغاز فعالیت‌های بیرون از منزل است اما افرادی که مبتلا به حساسیت‌های فصلی هستند ممکن است در این فصل با مشکلات آلرژیک قابل توجهی مواجه شوند که این مشکلات اغلب تا زمان سرد شدن هوا یعنی اوایل فصل زمستان ادامه می‌یابد..

علاوه بر شروع مصرف دارو، متخصصان آمریکایی ‌١٠ راهکار را برای کاهش شدت آلرژی‌های فصلی ارائه کرده‌اند که به قرار زیر است:

‌١. قبل از آغاز فصل آلرژی حتما محل زندگی را شامل پنجره‌ها، قفسه‌های کتاب و دستگاه‌های تهویه هوا را که می‌تواند محل تجمع گرد وغبار و خاک در طول فصل زمستان باشند پاک‌سازی کنید چرا که این غبارها می‌تواند علائم آلرژیک را تشدید کنند.

‌٢. کاهش فعالیت‌های خارج از منزل در زمان‌هایی که میزان گرده‌های موجود در هوا افزایش پیدا می‌کند یکی دیگر از اقدامات مهم پیشگیری کننده است. باید توجه داشت که بین ساعت‌های ‌١٠ صبح تا ‌٤ عصر بیشترین میزان غبار و گرده‌ها در هوا پراکنده هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توان با اداره ملی آلرژی در محل زندگی ارتباط گرفت.

‌٣.توصیه می شود که حداقل ‌٣٠ دقیقه پیش از خارج شدن از ساختمان برای آغاز فعالیت‌های روزانه، داروی تجویز شده مصرف شود. برای این منظور باید با یک متخصص آلرژی / ایمنی‌شناسی برای اطمینان از اینکه دارویی که مصرف می‌کنید به شما کمک می‌کند، مشورت کنید و برای وی در مورد واکنش‌هایی که بدنتان در برابر دارو نشان می‌دهد، توضیح دهید.

‌٤. در روزهایی که میزان گرده‌ها و غبار موجود در هوا زیاد است، پنجره‌های خانه را ببندید. از باز کردن پنجره‌ها و یا استفاده از کولرهایی که غبار بیرون را به داخل ساختمان می‌آورند، خودداری کنید.

‌٥. ملافه‌ها را به طور هفتگی در آب گرم بشویید.

‌٦. لباس‌ها را در داخل خانه خشک کنید. آویز کردن البسه و ملافه‌ها روی طناب در بیرون از ساختمان و در هوای آزاد می‌تواند راهی آسان برای جریان غبار و گرده‌ها به داخل خانه باشد.

‌٧. قبل از رفتن به رختخواب حتما دوش بگیرید و موهایتان را بشویید چراکه پوست و موی شما محل مناسبی برای تجمع غبار و گرده‌ها هستند.

‌٨. از گذاشتن حیوانات خانگی روی اثاثیه منزل و یا وارد شدن آنها به داخل اتاق خواب جلوگیری کنید چرا که گرده‌ها به راحتی روی پشم‌های سگ و گربه هنگامی که در بیرون از ساختمان هستند، تجمع می‌کنند.

‌٩. در فصل‌های حساسیت‌زا به هنگام رانندگی پنجره‌های اتومبیل‌تان را ببندید. همچنین جهت دستگاه تهویه هوا و دریچه‌های تعویض هوا را مخالف صورت‌تان تنظیم کنید.

‌١٠.هنگام باغبانی و مرتب کردن چمن‌ها حتما از ماسک‌های فیلتردار استفاده کنید.

در پایان نیز باید متذکر شد که در صورت بروز چنین حالتی حتما باید با متخصص مربوطه برای مصرف داروی مناسب مشورت کنید.

مقالات پزشکی و بهداشتی – ایران سلامت

Loading...

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here